Publikuar. Gazetarja i mëshoi faktit se dhūna sēksuale mund të parandalohet me sensibilizim. Today at 10:17 AM. Shkruar nga SOT.COM .AL 5 Dhjetor 2020. Eni Vasili: A keni frikë se keni infektuar të tjerë? “Ti je drejtuese emisioni mos ndërhy kot, mos bëj avokaten e … Plas sherri në emision, Kryemadhi nuk përmbahet, tregon lidhjet mes Ramës dhe Eni Vasilit. Debati mes gazetarit investigativ Artan Hoxha dhe ish-kryeministrit Berisha ishte një nga më të nxehtët i këtyre ditëve në aktualitetin shqiptar. Nga Eni Vasili Sot humbi betejen me Covidin nje nga njerezit me luftarakë qe kam njohur ne jeten time, Kasem Hysenbelliu! “Familja është bërthama kryesore nga ku fillon edukimi dhe mirë është të mos i trajtojmë më djemtë si mbretër dhe vajzat si shërbëtore. Gazetarja dhe moderatorja, Eni Vasili ka reaguar pas ndarjes së parakohshme nga jeta të Presidentit të Fax News, Kasëm Hysenbelliu. Ndarja nga jeta e Kasem Hysenbelliut/ Eni Vasili rrëqeth me mesazhin, tregon si e shpëtoi 10-vjeçarin që rrezikonte të vdiste. E rëndë në Korçë/ Humb jetën në mënyrë tragjike pedagogu i Universitetit. Nga Eni Vasili/ Replikë me Sali Berishën dhe Mero Bazen. Është shkolla që nuk e bën këtë lloj edukimi, institucionet e … Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e përdorimit. Ra nga çatia pasi pësoi… (EMRI) Eni Vasili - Open. Këto lidhje janë të dukshme me qeverinë, nëpërmjet konçensioneve, tenderave dhe PPP, por janë po aq të forta edhe ne se të padukshme me […] Por në një darkë miqsh të përbashkët, ai njohu Enin dhe kështu filloi lidhja e tyre e dashurisë. Eni Vasili pyet Rudina Hajdarin: Përse e prishët produktin e Këshillit Politik? Por mesa duket, stërmundimi i gazetares dhe moderatores së njohur Eni Vasili, që jetën e saj private të mos e ndajë me të tjerët, por ta mbajë vetëm për vete, në një moment të caktuar, ka dështuar. Ajo madje di të na e thotë shumë bukur këtë gjë, me buzëqeshje dhe duke mos harruar të shtojë se ajo kalon aq shumë kohë në ekran, sa ne duhet të mjaftohemi vetë me ato çfarë ajo na servir aty, prej shumë vitesh tashmë. Eni dhe Genci nuk qenkan vetëm në Tajlandë, ja çifti i famshëm që i shoqëron. Meta perballe Eni Vasilit flet për vilën e tij në Gjirin e Lalzit 5 January, 2016 Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, i pyetur sot gjatë një interviste në News 24 ne Studio e Hapur perballe gazetares Eni Vasili, foli edhe për pasuritë e tij, që shkaktuan polemika kur u vunë në diskutim përpara dissa muajsh nga Zëri i Amerikës. See more of Eni Vasili - Open on Facebook. Moderatorja e emisionit Open, Eni Vasili ka reaguar përmes një mesazhi të ndjerë për ndarjen e parakohshme nga jeta të presidentit të Fax News, Kasem Hysenbelliu. "Si është kjo që fadromat mbajnë soletën? 20:50-27 Shkurt, 2018. Kryeministri ishte në një lidhje direkte me në emisionin ‘Open’, dhe po përgjigjej për koncesionet, por Vasili kërkoi që tema të … Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve u shpreh se janë të përga... titur nëse varianti britanik i koronavirusit mbërrin edhe në Shqipëri Mehr ansehen. Eni kujton edhemomentin kur Hysenbelliu ndihmoi një 10-vjeçar, i cili kishte nevoje për transplant mëlçie. 24/12 22:00. Shtëpia ku jetonte iu dogj nga forcat serbe gjatë luftës, fill pas lufte ai u strehua në një gërmadhë, në shtëpinë e braktisur të një serbi, në qendër të Gjakovës. Për t’u dhënë lexuesve tanë diçka më shumë sesa fotot, të cilat për hir të së vërtetës nuk janë pak, ne shfrytëzuam burimet tona për të mësuar më shumë mbi këtë histori. Përgjatë një eventi të rëndësishëm në Kosovë, në dhjetor të vitit të kaluar këngëtarja Eni Koçi dhe reperi Genc Prelvukaj pranuan për herë të parë publikisht se janë në një lidhje. Gruaja e Artan Hoxhës ofendon gazetaren Eni Vasili: Ishte fiks në rolin e saj, t'fyçkës 01/03/2018 - 10:04 Debati mes gazetarit investigativ Artan Hoxha dhe ish-kryeministrit Berisha ishte një nga më të nxehtët i këtyre ditëve në aktualitetin shqiptar. Create New Account. [6], Eni Vasili's talk-show 'Open' quickly became one of the most watched programmes in the country, as direct rival of Blendi Fevziu's talk show due to its focus on actuality topics and Top Channel's decision to be 'open to all' as the slogan of the talk-show says. “Xhino filloj të ankohej se po i merrej fryma dhe nga pagjumësia”, Eni Vasili lexon mesazhet e Xhinos . “Institucionet e kishin harruar Kristin, nderkohe qe rasti i tij u pasqyrua ne lajmet e “News 24”. Tashmë edhe personazhi kryesor tek rubrika "Shihemi Në Gjyq". Tashmë edhe personazhi kryesor tek rubrika "Shihemi Në Gjyq". Prej më shumë se 20 vitesh, tashmë moderatorja Eni Vasili është bërë “ikonë” e ekranit shqiptarë. Një përplasje e fortë mes Monika Kryemadhit dhe gazetarëve Eni Vasili dhe Alban Dudushi në Open në Top Channel. Sot humbi betejen me Covidin nje nga njerezit me luftarakë qe kam njohur ne jeten time, Kasem Hysenbelliu! “Të ashtuquajturit “oligarkë” nuk janë kaq të fortë sa të kushtëzojnë rezultatet e zgjedhjeve të ardhshme në Shqipëri edhe pse nuk ka asnjë dyshim se kanë lidhje të forta me politikën. Tashmë si bashkëshortë, ata kanë konsoliduar një familje model dhe bashkëshorti i saj, na tregojnë se është edhe një mbështetës i madh në karrierën e Enit, e cila duhet thënë që është nga të paktat zonja në ekran që ka një karrierë kaq impenjative si ai i programeve politike në prime time dhe dy herë në javë. Erion Veliaj "REZART JASA EVENTS" Dritëro Agolli. Debate të ashpra në emisionin “Open” mes deputetit Lefter Maliqi, zv/ministrit të mbrojtjes Petro Koçi dhe moderatores Eni Vasili. Ne i urojmë çiftit jetë të lumtur!/panoramaplus. Miqtë tregojnë se Armandi u përpoq ta bindte Enin që ta merrte me vete në Londër, aty ku ai kishte krijuar prej vitesh një jetë shumë të mirë. Asnjë pyetje shtesë, asnjë kërkesë formale për burim, asnjë grimasë që të dëshmonte kundërshtinë e saj, asnjë përpjekje për të qenë gazetare, por thjesht si një e magjepsur pas broçkullave të … TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot jë debat të ashpër me gazetarenv Eni Vasili, ku kjo e fundit tha se ndihej e fyer dhe e kërcënuar. Recent Post by Page . Një pyetje e domosdoshme kjo, si jeni ju dhe familja juaj?- e pyeti Eni Vasili. “Familja Lala është v.rarë për mungesën e dy fadromave për të mbajtur soletën!”- kjo ishte fjalia që nxiti debat shumë të ashpër në emision mes kryetares së LSI-së Monika Kryemadhit dhe gazetares Eni Vasili si dhe Alban Dudushit. Gazetarja e njohur Eni Vasili, e cila deri pak kohë më parë drejtonte televizionin Albanian Screen, këto ditë ka një gëzim.Njerëz nga rrethi i saj i ngushtë e dinë, por s'ka të keqe ta dinë të gjith. Eni Vasili, kjo gazetare me shumë përvojë e ekranit shqiptar, që prej 11 shtatorit, kur do të shënojë dhe hapjen e edicionit, do të vijë për shikuesit e “News 24” tri herë në javë, në fillim të saj me dy tavolina debatesh të nxehta dhe në fund me një intervistë 60-minutëshe. Hoxha tha në emisionin e Eni Vasilit se nëna e Anisës, Zhaneta Josifi është gjetur nga ekspertët mjeko-ligjor në gjunjë, e pajetë. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit". Mbledhjet dhe takimet i kemi bërë të gjitha me maska. Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” janë rikthyer në Gjakovë tek familja Shkupi. Mbrëmjen e djeshme në Open në celularin e Eni Vasilit mbërriti një sms që gazetarja pretendoi se ishte i Lulzim Bashës. Pages Liked by This Page. ©2020 Dritare - NIPT L91412001K Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit". Pata mundesinë te punoj me te ne […] [5] In 2013, Eni joined News 24 television by hosting television's main political TV-show with the unchanged name, 'Studio e Hapur'. Eni Vasili nuk e hapi gojën, por vetëm sa zmadhoi sytë nga kënaqësia. Një video me imazhet e autores së programit “Open”, Eni Vasili referuar 22-viteve më parë teksa ajo ishte spikere e lajmeve në TVSH, e ka lënë atë me gojë hapur. “Familja Lala është vrarë për mungesën e dy fadromave për të mbajtur soletën!”- kjo ishte fjalia që nxiti debat shumë të ashpër në emision mes kryetares së LSI-së Monika Kryemadhit dhe gazetares Eni Vasili si dhe Alban Dudushit. Skënder Brataj: Jo nuk e kanë bërë testimin. ‘Open’ do jetë emisioni i saj në Top Channel. Gazetarja dhe moderatorja, Eni Vasili ka reaguar pas ndarjes së parakohshme nga jeta të Presidentit të Fax News, Kasëm Hysenbelliu. [4], Eni Vasili started her career in journalism as news anchor and journalist of public broadcaster's informative department in 1997, during tensed political circumstances in Albania. Ndoshta ka edhe ndonjë mënyrë tjetër të shpërndarjes, nuk i dimë të gjitha. Pata mundesinë […] Sot humbi betejen me Covidin nje nga njerezit me luftarakë qe kam njohur ne jeten time, Kasem Hysenbelliu! Megjithatë, duhet thënë se linjat e Eni Vasilit, të cilat nuk kemi mundësi t’i shohim në studion e saj, pasi ajo rri ulur, janë shumë të mira. Log In. Hoxha tha në emisionin e Eni Vasilit se nëna e Anisës, Zhaneta Josifi është gjetur nga ekspertët mjeko-ligjor në gjunjë, e pajetë. Armandi, një inxhinier informatike shumë i talentuar, jetonte që prej fillimit të viteve ‘90 në Londër dhe ndiehej shumë mirë atje. Nga Eni Vasili Sot humbi betejen me Covidin nje nga njerezit me luftarakë qe kam njohur ne jeten time, Kasem Hysenbelliu! Por mesa duket, stërmundimi i gazetares dhe moderatores së njohur Eni Vasili, që jetën e saj private të mos e ndajë me të tjerët, por ta mbajë vetëm për vete, në një moment të caktuar, ka dështuar. Kryeministri ishte në një lidhje direkte me në emisionin ‘Open’, dhe po përgjigjej për koncesionet, por Vasili kërkoi që tema të … Gazetarja i mëshoi faktit se dhūna sēksuale mund të parandalohet me sensibilizim. DEBATI: Ngjela:Më dëgjo me vëmendje, janë […] Çfarë kishte ndodhur? In September 2018, after weeks of negotiations during summer, Vasili moved to Top Channel, replacing Ylli Rakipi and his show 'Të paekspozuarit' who joined Top Channel after Sokol Balla left Top Channel in January 2018. Duke parë disa detaje të veçanta si shikimi sy më sy apo kapja e dorës, ai u bind që djali i gjatë me syze ishte partneri i Eni Vasilit. Vasili left Alsat, rebranded later as Albanian Screen television in 2011 due to financial problems of this television that was closed later. Disa janë në Vlorë dhe disa në Itali. Heute um 04:00. Eni kujton edhemomentin kur Hysenbelliu ndihmoi një 10-vjeçar, i cili kishte nevoje për transplant mëlçie. Dhe për dekonspirimin e lidhjes së saj të dashurisë duhet të falënderojmë Lorik Canën. Pushime të mbara, Eni! ... “Familja është bërthama kryesore nga ku fillon edukimi dhe mirë është të mos i trajtojmë më djemtë si mbretër dhe vajzat si shërbëtore. Kështu që mësuam një gjë të re për moderatoren e njohur, me këtë rast. Paparazzi ynë i cili gjendej aty për të marrë foto nga eventi, vuri re që zonja Vasili po vinte e shoqëruar nga një zonjë dhe një zotëri. [1] From 2005 to 2011 she hosted political TV-show 'Studio e Hapur' in 'Alsat', later 'Albanian Screen'. 16/06/2016, 15:47 16/06/2016 Pas ndeshjes midis Shqipërisë dhe Francës kanë vërshuar komentet dhe statuset si nga njerëzit e thjeshtë ashtu edhe nga ata që janë të njohur. She started her career in 1997 at a very young age as journalist in news department of RTSH. Kush kopjoi kë, Eni Vasili apo Ardit Gjebrea?! Pipero flet për përjetimin personal në këtë vit të vështirë dhe peripecitë e bluzave të bardha . Asokohe Kasemi ngriti ne kembe gjithe Shqiperine per te mbledhur 50 mije euro per operacionin e Kristit. 01/03/2018 - 10:04. Meta perballe Eni Vasilit flet për vilën e tij në Gjirin e Lalzit 5 January, 2016 Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, i pyetur sot gjatë një interviste në News 24 ne Studio e Hapur perballe gazetares Eni Vasili, foli edhe për pasuritë e tij, që shkaktuan polemika kur u vunë në diskutim përpara dissa muajsh nga Zëri i Amerikës. Gazetarja Eni Vasili ka qenë e ftuar në emisionin “Top Talk”, ku ka folur për dhūnën sēksuale ndaj femrave. Gjendja e […] Heute um 03:50. Teksa i ka shprehur ngushëllimet familjes për këtë humbje të madhe, Eni kujton kohën kur ka pasur fatin të punojë me të, ndërsa thekson se e vetmja betejë e humbur për të është ajo me virusin e rrezikshëm. [2] In September 2018, Eni Vasili moved to Top Channel, rebranding her show as Open, which airs on Mondays and Thursdays at 21:00 and has quickly gained audience's attention becoming one of the most watched political talk shows. Eni Çobani është personalitet televiziv, juriste dhe pedagoge. by admin December 13, 2019 “Familja Lala humbën jetët për mungesën e dy fadromave për të mbajtur soletën!”- kjo ishte tema që nxiti debat shumë të ashpër në emision mes Kryemadhit dhe moderatores Eni Vasili dhe Alban Dudushit. Familja e Eni Koçit kundër lidhjes me Genc Prelvukaj. TIRANË Moderatorja e emisionit Open, Eni Vasili ka reaguar përmes një mesazhi të ndjerë për ndarjen e parakohshme nga jeta të presidentit të Fax News, Kasem Hysenbelliu. Përgjatë një eventi të rëndësishëm në Kosovë, në dhjetor të vitit të kaluar këngëtarja Eni Koçi dhe reperi Genc Prelvukaj pranuan për herë të parë publikisht... Kryesore Show Biz 12:40 - 20 Janar, 2019 . Denoncimi u bë nga gazetari Carlo Bollino gjatë ndërhyrjes së tij në emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Channel. E ftuar ditën e djeshme në emisionin e Eni Vasilit,gazetarja Anila Hoxha ka treguar disa detaje rreth ngjarjes së rëndë të Kombinatit që ndodhi pak ditë më parë. Dritare merr pjesë në programe të ndryshme marketingu, që do të thotë që mund të marrim komisione të paguara për produktet e zgjedhura në botimet tona. "- ndërhyri Dudushi duke mos pranuar që fadromat mund të mbajnë soletën. In 2005, she started her talk show 'Studio e Hapur' in Alsat television where she also served as Director of news department. Eni Çobani është personalitet televiziv, juriste dhe pedagoge. Eni Vasili started her career in journalism as news anchor and journalist of public broadcaster's informative department in 1997, during tensed political circumstances in Albania. Eni Vasili - Open. “Familja është bërthama kryesore nga ku fillon edukimi dhe mirë është të mos i trajtojmë më djemtë si mbretër dhe vajzat si shërbëtore. Është shkolla që nuk e bën. Nga. Është shkolla që nuk e bën. Eni Vasili - Open. or. "Familja Lala është vrarë për mungesën e dy fadromave për të mbajtur soletën! Eni Vasili - Open. Dhe për dekonspirimin e lidhjes së saj të dashurisë duhet të falënderojmë Lorik Canën. Vasili is also author of two books, 'Unë kam vrarë' [3] and 'Zëra nga errësira'. Moderatorja Eni Vasili, në një intervistë të datës 4 shkurt për suplementin e gazetës Panorama Plus, tregonte ndër të tjera se 'vazhdon të paguajë kredinë për shtëpinë'. Kryeministri Edi Rama në një lidhje me skype në ‘Open’ foli për masat e marra nga qeveria për parandalimin e përhapjes së koronav1rusit, ku u shpreh se masat ishin të nevojshme. Dhe kështu fitoi ajo, Armandi vendosi të lërë Londrën dhe të vijë të jetojë në Tiranë. Eni Vasili is an Albanian journalist, writer, former news reporter and host of the TV talk show Open, which airs two times a week in the national television Top Channel. Përplasja nisi kur zonja Kryemadhi tha se mediat po i bëjnë qoka Edi Ramës. Aty ndërhyri Eni Vasili duke i thënë Kryemadhit që Open asnjëherë nuk i ka bërë qoka dikujt. Eni Vasili : Ja pse u largova nga “Studio e Hapur" dhe ‘AS’, Karriera ime eshte nje cikel i permbushur, qe mundet veç te perfeksionohet., Content, Showbiz Tiranë– Një debat të ashpër ka pasur mbrëmjen e djeshme mes Eni Vasili dhe Spartak Ngjelës, në “Open” ku është diskutuar për gjendjen pas tërmetit. Vasili e bënte këtë deklaratë duke iu përgjigjur pyetjes për ‘gazetarët gjobvënës”. Megjithatë, duhet thënë se linjat e Eni Vasilit, të cilat nuk kemi mundësi t’i shohim në studion e saj, pasi ajo rri ulur, janë shumë të mira.